باربری، اتوبار، اسباب کشی کرج و تهران

باربری عدالت بار

واژه نامه

اتوبار و باربری و حمل بار

باربری: عامه مردم واژه اتوبار و باربری را به‌جای هم استفاده می‌کنند. اگر دقیق‌تر نگاه کنیم این دو واژه یعنی اتوبار و باربری باهم دارای تفاوت‌هایی دارند. به‌طور عمومی از واژه اتوبار بیشتر برای شرکت‌هایی با زمینه فعالیت در حمل و جابجایی اسباب و اثاثیه ( منزل-اداری ) و حتی سطوح مختلف بسته‌بندی استفاده می‌شود و معمولاً به سایر شرکت‌ها که توانایی و امکانات جابجایی هرگونه باری را دارا هستند واژه باربری اطلاق می‌شود.

خرده بار: با توجه به ظرفیت یک ماشین باربری که می­تواند نیسان، کامیونت یا کامیون باشد برای پر شدن ماشین و رسیدن به حد موردنظر باید وزن و حجم بار مقدار مشخصی باشد، در صورتی بار یک محموله به ظرفیت کامل نرسد راننده برای تکمیل ظرفیت بار ماشین از چندین محموله­ی دیگر استفاده می­کند و همه را به صورت یکجا به مقصد می­رساند. به باری که برای تکمیل ظرفیت پرشدن ماشین، بارگیری می­شود خرده بار می­گویند.
بار برگشتی: ماشین هایی که پس از حمل بار به مقصد، برای برگشتن به شهر مبدا به دنبال بار می­ گردند تا مسیر برگشت را خالی طی نکنند. به باری که در مسیر برگشت زده می­شود بار برگشتی می­ گویند. کرایه بار برگشتی معمولا کمتر از حالت معمول است.
بیمه باربری: بیمه باربری یا بیمه حمل و نقل بیمه ای است که به موجب آن بیمه گر در مقابل حق بیمه ای که از بیمه گذار دریافت می کند کالای مورد نظر را در مسیر حمل از نقطه­ ی مبدا تا مقصد بر طبق موضوعات ذکرشده در بیمه نامه، بیمه می­کند.

تماس فوری
طراحی و ساخت توسط گروه طراحان آینده برتر